17 sierpnia 2022

Kilka faktów na temat odżywki gainer

1 min read

Dieta z dużą podażą białka jest ostatnio jedną z najpopularniejszych wśród trenujących na siłowniach, dążących do spadku wagi. Nie każdy jednak może na niej polegać. W takiej sytuacji pojawia się gainer – połączenie białka i węglowodanów. Czym jest gainer i jakie są jego zalety?
Gainer to odżywka dla chuderlaków – tak powszechnie się przyjęło. Niestety jest w tym trochę prawdy. Kiedy suplement składający się z samego białka wzmacnia mięśnie u osób z normalnych metabolizmem, u trenujących z metabolizmem przyspieszonym może doprowadzić do ujemnego bilansu energetycznego. W takiej sytuacji nie możliwa jest nadbudowa tkanki mięśniowej.
Gainer to dobry anabolityk, wzmacniający mięśnie i cały organizm. Idealnie sprawdza się jako odżywka potreningowa. Należy jednak pamiętać, że pierwszym krokiem przed wprowadzeniem gainera jest odpowiednia, zróżnicowana, zbilansowana i regularna dieta. Osoba o szybkim metabolizmie nie może sobie pozwolić na przegłodzenie. Restrykcyjne zasady związane z posiłkami oraz suplementacja gainerem dadzą wyraźne rezultaty już po kilku tygodniach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.