17 sierpnia 2022

Gainery – definicja oraz przeznaczenie

1 min read

Według definicji gainery to złożone środki odżywcze, w przeważającej części węglowodany – ich wartość waha się od 60 do 90%. Pozostałe składniki to białka, witaminy i sole mineralne.
Gainery dedykowane są przede wszystkim sportowcom o szczupłej sylwetce, u których przyrost masy mięśniowej następuje bardzo wolno. W składzie gainerów znajdują się przede wszystkim łatwo przyswajalne aminokwasy, których zadaniem jest budowanie odpowiedniej masy mięśniowej, ale również wspomaganie regeneracji po treningach. Podstawową zaletą odżywek tego rodzaju jest dostarczanie składników odżywczych, w dalszej kolejności pomoc przy budowaniu masy mięśniowej. Regularne przyjmowanie takich suplementów wpływa również na znaczne wydłużenie czasu pracy mięśni, jak również pozytywnie wpływa na efektywność treningów.
Poza osobami szczupłymi gainery są zalecane również osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe, a to przez dużą zawartość węglowodanów. Przyjmowanie gainerów powinno mieć miejsce pomiędzy posiłkami, jak również po treningu

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.